Як оформити ПДВ-документи, якщо аванс зарахували як оплату за іншим договором
Рубрики
19.06.2017 | 08:01
815 0 ПДВ

Податківці нагадали, як платнику ПДВ відкоригувати податкові зобов’язання, якщо передоплату, отриману за одним договором, зараховують як оплату за іншим. У цьому випадку сума податкових зобов’язань не змінюється, однак дані податкової накладної доведеться відкоригувати, оформивши на дату додаткової угоди розрахунок коригування.

Якщо за іншим договором товари/послуги вже було поставлено та постачальник оформив податкову накладну, керуючись правилом першої події, то за фактом зарахування попередніх оплат слід скласти мінусуючий розрахунок коригування до податкової накладної за першим договором.

Якщо на дату укладення додаткової угоди про зарахування коштів товари/послуги поставлені не були, то постачальник оформляє розрахунок коригування до накладної на непоставлені товари. Водночас йому слід оформити нову податкову накладну на товари, які буде поставлено за іншим договором.

Про те, як такі коригування відобразити в декларації з ПДВ, ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 41 за 2017 р. на стор. 13.

ІПК ДФСУ «Щодо порядку коригування податкових зобов'язань з ПДВ при зарахуванні попередньої оплати за одним договором в рахунок оплати товарів/послуг за іншим договором» від 06.06.17 р. № 493/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати