Як насправді працює розблокування податкових накладних
Рубрики
05.01.2018 | 14:58

Експертам газети «Все про бухгалтерський облік» стало відомо, що норми Закону № 2245, якими передбачена реєстрація раніше заблокованих податкових накладних, не виконуються належним чином. Особливо це стосується тих, за якими розпочалося судове та адміністративне оскарження до 01.12.17 р. 

Як ми повідомляли, Закон № 2245 повернув до тестового режиму систему блокування податкових накладних/розрахунків коригування. Також ним передбачена реєстрація раніше заблокованих документів.

Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, повинні бути зареєстровані 02.01.18 р., окрім:

  • ПН/РК, щодо яких станом на 01.12.17 р. не подано пояснень і документів;
  • ПН/РК, щодо яких ухвалено рішення про відмову в реєстрації і станом на 01.12.17 р. не розпочато процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

ПН/РК, реєстрацію яких зупинено з 01.12.17 р. до 31.12.17 р. (набрання чинності цією нормою Закону) та за якими платником податку надано пояснення й копії документів, реєструють у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Однак із реалізацією цих норм є певні проблеми. У зв’язку з цим народний депутат Тетяна Острікова звернулася до ДФСУ з проханням надати інформацію щодо виконання органами ДФС вимог зазначеного вище Закону, а також надати інформацію щодо кількості та сум ПДВ за ПН/РК, зареєстрованими ДФС у січні 2018 року. Про це вона повідомила на своїй офіційній сторінці в мережі Facebook.

Ми слідкуємо за долею цього звернення і повідомимо відповідь одразу після її появи.

Вичерпні коментарі до змін законодавства, запроваджених Законом № 2245, можна прочитати в додатку до № 1 нашої газети на сайті http://vobu.ua.

Служба новин газети «Все про бухгалтерський облік»

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати