Як реєструватимуть звіти про оцінку майна за новим Порядком
Рубрики

Новий Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку затверджено у зв'язку з внесенням змін до ст. 172 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) щодо забезпечення визначення оціночної вартості майна для цілей обчислення доходу платника податку — фізичної особи від продажу (обміну) майна (крім випадків успадкування та дарування майна).

Відповідно до нової редакції статті 172 ПКУ дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону (суб’єкт оціночної діяльності), та зареєстрованої у Єдиній базі даних звітів про оцінку (далі — Єдина база). Хоча зміни набрали чинності ще 01.01.18 р., новий Порядок ведення бази даних звітів про оцінку з'явився лише зараз.

Отже, відтепер Єдина база міститиме базу даних та модуль електронного визначення оціночної вартості, подібного до об’єкта оцінки майна. Під час реєстрації звіту про оцінку Єдина база здійснюватиме моніторинг інформації зі звіту про оцінку, внесеної суб’єктом оціночної діяльності, на предмет відсутності порушень при його складанні, зокрема його повноти та відповідності визначеної оцінювачем оціночної вартості об’єкта оцінки, перевірку якого забезпечує модуль електронного визначення оціночної вартості подібного до об’єкта оцінки майна.

Результат електронного визначення оціночної вартості, проведеного модулем Єдиної бази, застосовується в межах +/- 25% від величини індикатора.

У разі повноти, правильності та відповідності інформації зі звіту про оцінку, внесеної суб'єктом оціночної діяльності, у тому числі відповідності оціночної вартості майна, майнових прав установленим межам від величини індикатора, Єдина база реєструє звіт про оцінку з присвоєнням йому унікального номера та з одночасним формуванням довідки про внесення інформації зі звіту про оцінку до єдиної бази даних звітів про оцінку.

Довідка про внесення інформації зі звіту про оцінку до Єдиної бази долучається до звіту про оцінку.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, але  застосовуватиметься з дати оприлюднення на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України повідомлення про прийняття Фондом державного майна України рішення про введення в експлуатацію Єдиної бази даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості, подібного до об'єкта оцінки майна та рішення щодо авторизації електронного майданчика.

Наказ Фонду Держмайна України «Про затвердження Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку» від 17.05.18 р. № 658

Найдовший музичний інструмент у світі - це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.

telegram ukr

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати