Як розрахувати лікарняні працівнику, який одночасно виконує роботи за цивільно-правовим договором
Рубрики
21.03.2018 | 08:01

Фонд соціального страхування роз'яснив, як здійснити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності особі, яка працює за основним місцем роботи та одночасно виконує роботи (надає послуги) за цивільно-правовим договором. У такому разі допомогу слід обчислювати окремо за кожним місцем діяльності аналогічно порядку, визначеному для осіб, які працюють за сумісництвом (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.01 р. № 1266, далі — Порядок № 1266).

Обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, може здійснюватися відповідно до абзацу першого п.п. 2 та 3 Порядку № 1266 за місцем здійснення діяльності на умовах цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок. Водночас матеріальне забезпечення для зазначених осіб слід розраховувати після подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяці розрахункового періоду. Страховий стаж обчислюють за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Аналогічне роз'яснення надане в листі Міністерства соціальної політики України від 17.12.17 р. № 571/0/86-17/218.

Також Фонд зауважує, що з метою контролю за використанням коштів Фонду до заяви-розрахунку необхідно додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» Звіту з ЄСВ щодо цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок.

За повідомленням Фонду соціального страхування України

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати