Як визначити частину чистого прибутку госптовариству, яке не прийняло рішення про виплату дивідендів до 01.05.16 р.
Рубрики

Фонд держмайна зазначив, що госптовариства з держчасткою, які до 01.05.16 р. не прийняли рішення про виплату дивідендів за 2015 рік, повинні визначати частину чистого прибутку, яку слід сплатити до держбюджету, беручи за базу для розрахунку загальний розмір чистого прибутку товариства, отриманого у 2015 році (до того ж незалежно від розміру держчастки в статутному капіталі таких підприємств).

Нагадаємо: госптовариства, у статкапіталі яких є корправа держави, за підсумками календарного року зобов’язані до 1 травня року, що настає за звітним, прийняти рішення про відрахування не менше від 30% чистого прибутку на виплату дивідендів. У термін не пізніше за 1 липня року, що настає за звітним, вони мають сплатити до держбюджету дивіденди, нараховані пропорційно до розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних капіталах. Госптовариства, 50% і більше акцій (часток, паїв) яких містяться в статкапіталах госптовариств, частка держави яких становить 100%, сплачують дивіденди в розмірі базових нормативів відрахування  частки прибутку, але не менше за 30% (пропорційно до розміру держчастки в статкапіталі госптовариств, акціонером яких уважають державу) (ч. 5 ст. 11 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» від 21.09.06 р. № 185-V).

Лист ФДМУ «Щодо визначення бази обрахунку частини чистого прибутку підприємствами, які не прийняли рішення про виплату дивідендів» від 14.07.16 р. № 10-51-13533.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати