Яка відповідальність загрожує бухгалтеру за шкоду, заподіяну підприємству
Рубрики
20.06.2017 | 12:30

Мін’юст роз’яснив, за що відповідає бухгалтер та чи можна його покарати за шкоду, заподіяну підприємству.

Зокрема, фахівці Міністерства наголосили, що відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх госпоперацій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого терміну, але не менш ніж 3 роки, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

При цьому відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухобліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Так, за складання первинних документів із порушенням установленого порядку може загрожувати адмінштраф у розмірі від 136 до 255 грн (ст. 1642 КпАП).

Утім накласти цей адмінштраф управі лише органи Державної аудиторської служби України щодо посадових осіб тих підприємств, які отримують фінансування з бюджету.

Окрім того, у випадках, передбачених ст. 130 Кодексу законів про працю, працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

Більш детально про відповідальність бухгалтера читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 68 за 2016 р. на стор. 4 та в електронному додатку до цього номера.

Лист Мін’юсту України «Стосовно відповідальності бухгалтера за шкоду, заподіяну підприємству» від 23.02.17 р. № 6508/105-0-2-17/7.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати