Які видобувачі корисних копалин мають перейти на МСФЗ
Рубрики
06.04.2018 | 13:20
2469 1 МСФЗ

Мінфін разом із Держстатом у спільному листі від 14.03.18 р. № 35230-06-5/6959, № 04.3-07-/22-18 розповіли, хто належить до підприємств, які здійснюють діяльність з видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Нагадаємо, що такі компанії мають перейти на складання фінансової звітності за МСФЗ.

Зокрема, Мінфін і Держстат при аналізі послались на КВЕД-2010, а не Перелік корисних копалин загальнодержавного значення, затверджений постановою КМУ від 12.12.94 р. № 827. Останній, зокрема, містить підземні води. Такий підхід обох відомств чітко відповідає вимогам Директиви 2013/34/ЄС.

Зважаючи на це, усе одно лишилось відкритим питання щодо необхідності переходу на МСФЗ вододобувачів. З одного боку, відсутність у листі згадки Переліку № 827 ніби дає підстави вважати, що на них не поширюється така вимога щодо МСФЗ-звітування.

З іншого боку, у листі відомства згадують клас 08.99 «Добування інших корисних копалин та розроблення кар’єрів, н.в.і.у.». За відсутності чіткого переліку таких «інших» корисних копалин складно сказати, чи не вписуються сюди вододобувачі.

Щоправда, у роз’ясненні до цього класу зазначено

08.99 Добування інших корисних копалин і розроблення кар'єрів, н.в.і.у.

Цей клас включає:

  • добування підземним або відкритим способом різних мінералів і матеріалів:
    • абразивних матеріалів, азбесту, кремнієвмісних інфузорних порід, природного графіту, стеатиту (тальку), польового шпату тощо
    • природного асфальту, асфальтиту (асфальтоподібного природного матеріалу) й асфальтових (бітумінозних) порід; природного твердого бітуму
    • дорогоцінного каміння, кварцу, слюди тощо
    • інших мінералів, не віднесених до інших угруповань

Крім того, доволі неоднозначно звучать фрази в листі про те, що класифікація за КВЕД не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, «у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД-2010». Відомства наголошують, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств, не спричиняє жодних правових наслідків. За їх словами, «код виду діяльності — не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності — це припущення, а не доказ».

Чи означає таке пояснення, що сам лише код КВЕД секції В, що зазначений у статуті підприємства, ще не зобов’язує його переходити на МСФЗ? Що для цього має здійснюватись безпосередній видобуток корисних копалин? Чи ні? І як бути в тому випадку, якщо відповідний код у статуті закарбовано, але видобуток проводили декілька років тому, а зараз трішки змінили напрямок своєї діяльності?

Як бачимо, намагаючись відповісти на одне важливе запитання, Мінфін і Держстат породили ще більше запитань. Сподіваємось, відомства все-таки розставлять усі крапки над «і».

 Лист Мінфіну, Держстату від 14.03.18 р. № 35230-06-5/6959, № 04.3-07-/22-18

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • Дуже цікаво ,чи е конкретика щодо переходу на МСФЗ водопостачальних підприемств?

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати