Індивідуальні податкові консультації: чи захищатимуть вони від штрафів
Рубрики
11.06.2020 | 11:24

  З  01.01.2021 р. Законом № 466 буде змінено у ст. 53 ПКУ, яка присвячена наслідкам застування індивідуальних податкових консультацій (ІПК). Якщо точно, то зі згаданої статті буде виключено 1 та 2 абзаци. А в них якраз записано те, заради чого платники податків і отримують ці консультації: заборона притягувати платника до відповідальності, якщо він діяв відповідно до наданої йому ІПК або узагальнюючої консультації.
  Може скластися враження, що з цієї дати великого сенсу отримувати ІПК не буде, бо виключення вищенаведених абзаців ПКУ створює враження незахищеності платника. Аж ніяк.
  Хочемо заспокоїти, не все так страшно, як малюють. Адже з 01.01.2021 р. набере чинності п. 112.8 ПКУ який визначає обставини, що звільняють платника податків від фін.відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, за дотриманням якого пильнують контролюючі органи. Якраз з-посеред цих обставин знаходимо пп. 112.8.2 ПКУ: «вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла у відповідності до індивідуальної податкової консультації, наданої такому платнику податків у паперовій або електронній формі, за умови, що така консультація зареєстрована в єдиному реєстрі ІПК, або до узагальнюючої податкової консультації та/або до висновку об'єднаної палати, Великої Палати Верховного Суду щодо застосування норми права, від якого в подальшому було відступлено».
  Тож, як бачимо, немає чого панікувати, ІПК і надалі матимуть вагу для платника податків, у т.ч., у сенсі захисту від фін.санкцій.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати