Юросіб-єдинників звільнили від дивідендного авансу?! Сумнівне «ТАК» від законодавця
Рубрики

З 1 січня 2018 року юрособи — платники єдиного податку більше не повинні платити дивідендні аванси! Адже за новою редакцією абз. 7 пп. 57. 1¹.2 ПКУ обов'язок сплати авансу з податку на прибуток при виплаті дивідендів покладається на будь-якого резидента — емітента корпоративних прав, крім платників єдиного податку.

Звичайно ж, такі новації в ПКУ, запроваджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.17 р. № 2245-VIII, дуже радують. Однак є частка сумніву, що це звільнення буде діяти. Причина — останній абзац пп. 57. 1¹.2 ПКУ. Згідно з ним дивіденди обкладаються під час виплати незалежно від того, є їх платник платником податку на прибуток чи ні.

У підсумку виходить, що один абзац пп. 57. 1¹.2 ПКУ звільняє єдинників від сплати дивідендних авансів з податку на прибуток, а інший стверджує, що від сплати останнього їм не ухилитися. Протиріччя? Уважаємо, так. І водночас висловлюємо надію, що юросіб-єдинників усе ж таки звільнили від дивідендних авансів, а про останній абзац пп. 57. 1¹.2 ПКУ законодавець просто забув. Адже недарма він сказав платникам податку на прибуток оподатковувати дивіденди, які отримані від єдинників.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.17 р № 2245-VIII

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати