Із 1 січня 2018 року фермери мають обов’язково сплачувати ЄСВ
Рубрики

Закон про пенсійну реформу*, яким, зокрема, внесені зміни й до Закону про ЄСВ**, зарахував членів фермерського господарства до кола платників єдиного внеску.

Відповідні зміни наберуть чинності з 1 січня 2018 року.

Так, ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ доповнено п. 51, згідно з яким члени фермерського господарства є платниками єдиного внеску за умови, що вони не належать до осіб, котрі підлягають страхуванню на інших підставах.

Водночас членів фермерського господарства буде звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком чи за інвалідністю) або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ).

Члени фермерських господарств сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок — так само, як і підприємці із 1 січня 2018 року (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ). А ось що стосується звітування за єдиним внеском, про членів фермерського господарства законотворці, вочевидь, забули: звітного періоду окремо для них не визначено, отже, за нормами абз. 5 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ вони мають звітуватися, як інші «звичайні» платники, — щомісяця.

 * Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.17 р. № 2148-VIII.

** Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.17 р. № 2148-VIII

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати