Із суми прощеного боргу за кредитом слід сплатити податок на доходи
Рубрики

ВАСУ дійшов висновку: боржник, який отримав додаткове благо у вигляді прощення (анулювання) основної суми боргу за кредитом та якого було належним чином повідомлено про прощення такого боргу, зобов'язаний відобразити анульовану суму боргу у складі оподатковуваного доходу та перерахувати до бюджету податок на доходи.

Підставою для такого висновку є пп. «д» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України, згідно з яким суму боргу, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, уключають до складу доходу боржника, якщо вона перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), установленої на 1 січня звітного податкового року.

До того ж кредитор (тобто банк), який простив борг, мав уключити суми анульованого боргу до податкового розрахунку за ф. № 1ДФ за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

Отже, навіть якщо банк прощає кредитору частину боргу, як це сталося в розглянутій ситуації, сума анульованого боргу є для боржника додатковим благом зі всіма наслідками. Боржник самостійно сплачує податок із таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Ухвала ВАСУ від 06.09.17 р. у справі № К/800/5707/17

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати