Хостинг, хмарні сервіси та інші IT-смаколики: хто нараховує ПДВ
Рубрики
07.12.2017 | 08:57
670 0 ПДВ

У ДФСУ розглянули звернення стосовно обкладення ПДВ операції з надання доступу до обчислювальних ресурсів. Тобто запит міг стосуватися як хостінгу, так і хмарних сервісів та навіть фізичного доступу до серверів.

Контролери вбачають у таких сервісах щось середнє між послугами у сфері інформатизації та телекомунікаційними послугами. Принаймні вони наполягають, що місце їх постачання визначають за пп.пп. «в», «д» п. 186.3 ПКУ, тобто воно збігається з місцем реєстрації отримувача. Тож коли доступ до таких ресурсів надає нерезидент, отримувач-резидент зобов’язаний обкласти такі послуги ПДВ.

Окрім того, великий шмат консультації присвячено особливостям оподаткування операцій із постачання комп’ютерних програм. Зокрема, фіскали нагадали, що такі операції звільнено від ПДВ (п. 261 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ). Водночас застосувати режим звільнення, на думку контролерів, можна лише в разі передачі виключних майнових прав інтелектуальної власності на такий продукт.

Яким чином ці норми стосуються послуг із надання доступу до обчислювальних ресурсів, на жаль, залишилося за кадром. Окрім того, контролери рішуче відмовилися пояснювати, що слід розуміти та як оподатковувати так званий «онлайн-сервіс». Нібито це не їх компетенція.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 30.11.17 р. № 2775/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати