Коли потрібно платити іноземцю зарплату 32000 гривень
Рубрики

Мінсоцполітики роз’яснило порядок застосування ч. 3 ст. 421 Закону України «Про зайнятість населення» щодо отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства*.

Нагадаємо, що з 27.09.17 р. роботодавець може отримати цей дозвіл за умови виплати заробітної плати не менш як:

  • 5 мінімальних зарплат (у 2017 році — 16000 грн) — іноземним найманим працівникам у громадських об'єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;
  • 10 мінімальних зарплат (у 2017 році — 32000 грн) — для всіх інших категорій найманих працівників.

Мінсоцполітики вважає, що ці вимоги поширюються на роботодавців, які отримують дозвіл на застосування праці іноземця:

  • уперше,
  • після розірвання попереднього трудового договору (контракту) та укладання нового трудового договору,
  • у разі продовження дії дозволу на застосування праці іноземного працівника.

Отже, навіть якщо дія дозволу подовжується, на думку Мінсоцполітики, роботодавець має дотримуватися вимоги щодо мінімального розміру зарплати іноземцю.

Водночас, за ст. 56 Кодексу законів про працю України за угодою між працівником і роботодавцем як при прийнятті на роботу, так і згодом працівникові може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень, нагадує Міністерство. Тож ніщо не заважатиме роботодавцю прийняти іноземця на оклад 32000 гривень, але за умовами, наприклад, неповного робочого тижня (працювати можна навіть один день на тиждень, тож і сума нарахованої зарплати у такому випадку буде визначена відповідно до відпрацьованого часу).

Також відомство зазначає, що в разі продовження дії дозволу слід подати документи, у яких відбулися зміни, а отже, у разі збільшення зарплати обов’язковим є подання копії трудового договору (контракту), у якому визначена відповідна сума окладу.

 * Детальніше про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 65 за 2017 рік, стор. 12—15.

 Лист Мінсоцполітики України від 18.09.17 р. № 2413/0/101-17 «Щодо застосування частини третьої статті 421 Закону України «Про зайнятість населення»

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати