Компенсація проїзду в таксі під час відрядження — без податку на доходи
Рубрики

Фіскальне відомство зазначило: компенсація витрат на таксі в закордонному відрядженні не підлягає обкладенню податком на доходи та військовим збором за наявності підтвердних документів (пп. 170.9.1 Податкового кодексу України ).

Звісно, така позиція фіскалів не може не тішити. Однак у категорії 103.17 ЗІР сказано: «Витрати на таксі, які були понесені найманим працівником під час відрядження, як в межах території України так і за кордоном, не підлягають обов’язковому відшкодуванню, але якщо за рішенням керівника юридичної особи дані витрати були відшкодовані працівнику, то сума таких витрат буде вважатись додатковим благом та включатися до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Оподаткування додаткового блага здійснюється за ставкою 18%». Тож після появи цього листа ДФС будемо сподіватися, що такому необґрунтованому роз’ясненню вони нададуть статус «не чинне».

Нагадуємо: бюджетні підприємства не вправі компенсувати співробітнику витрати на проїзд у таксі (п. 6 розділу II, п. 9 розділу III Інструкції про відрядження*).

* Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом МФУ від 13.03.98 р. № 59 (у редакції наказу від 17.03.11 р. № 362).

Лист ДФСУ «Щодо оподаткування відшкодування за оплату послуг таксі у відрядженні» від 28.03.17 р. № 6366/6/99-99-13-02-03-15.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати