【Консультація】Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір для отримання компенсації 50% ЄСВ
Рубрики
Ми працевлаштовуємо працівника на нове робоче місце і плануємо отримати компенсацію єдиного внеску у розмірі 50%. Згідно Порядку № 153 необхідно укласти трудовий договір із працівником. Якщо на підприємстві є колективний договір, заява і наказ про прийняття працівника, то чи потрібно ще й письмовий трудовий договір укладати?

Запитання надійшло на редакційну пошту

ВІДПОВІДЬ. Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 13.03.13 р. № 153 (далі — Порядок № 153), установлює наступне.

Роботодавець може претендувати на компенсацію 50% єдиного внеску у разі, якщо він:

  • створює нові робочі місця та працевлаштовує на них працівників шляхом укладення трудового договору (далі — ТД);
  • протягом 12 календарних місяців із дня укладення ТД із особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснює виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж 3 мінімальні зарплати.

Згідно зі ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства (уповноваженим ним органом) чи фізособою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства (уповноважений орган) чи фізособа зобов'язується виплачувати працівникові зарплату і забезпечувати належні умови праці.

Стаття 24 КЗпП визначає, що ТД укладається, як правило, у письмовій формі. Звідси випливає, що письмова форма ТД у загальних випадках є бажаною, але не обов’язковою. Додержання письмової форми ТД  (тобто оформлення цілісного документа «Трудовий договір») є обов'язковим лише:

1) у разі організованого набору працівників;

2) у разі укладення трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

3) якщо укладається контракт;

4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

5) у разі укладення трудового договору з неповнолітнім;

6) якщо роботодавцем є фізособа;

7) у інших випадках, прямо передбачених законодавством України.

Порядок № 153 не висуває жодних вимог до форми ТД.

Тому, якщо відсутні особливі умови, які встановлено ст. 24 КЗпП для обов’язкового укладення ТД у письмовій формі, він може бути оформлений шляхом видання власником (уповноваженим ним органом) наказу про прийняття на роботу відповідно до заяви працівника.

 

Олена БРУСНІЦИНА,
консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Більше про компенсацію єдиного внеску та укладення трудових договорів читайте:

1. ЄСВ-компенсація за працівників: чи буде дохід у підприємця-загальносистемника

в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 72 за 2017 рік, стор. 14.

2. Строковий трудовий договір: укладаємо на час виконання певної роботи

в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 117 за 2016 рік, стор. 26.

3. Трудовий та цивільно-правовий договори: у чому різниця
— Тонка межа: відокремлюємо трудовий та цивільно-правовий договори

— На що звернути увагу, укладаючи договір із фізособою
— Обираємо між трудовим і цивільно-правовим договорами

в газеті «Все про бухгалтерський облік»  № 20 за 2015 рік, стор. 17.

4. Компенсація 50% єдиного внеску: хто й коли її отримає

у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 68 за 2013 рік, стор. 11.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати