【Консультація】Як і для чого підприємці на загальній системі оприбутковують готівку?
Рубрики
Я підприємець-загальносистемник, торгую продуктами харчування у роздріб і використовую касовий апарат. Чи потрібна отримана готівка від торгівлі саме в день її одержання? Що буде, якщо в Книгу обліку доходів і видатків записано менше ніж зафіксоване в Книзі обліку розрахункових операцій?

Запитання з професійного форуму

ВІДПОВІДЬ: Так, безумовно, суму готівки в день її одержання підприємець повинен записати в Книгу обліку доходів і видатків. Якщо цього не зробити або запис внести пізніше (наприклад, на день пізніше), буде штраф у п'ятикратному розмірі вчасно не оприбуткованих сум готівки.

Пункт 11, пп. 18 п. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 ставлять фізособам-підприємцям в обов'язок оприбуткувати в день одержання всю суму готівки, яка надійшла в їхню касу. При цьому оприбуткуванням готівки у фізосіб-підприємців у пп. 18 п. 3 Положення про касові операції фактично є відображення повної суми готівки, що надійшла у день її одержання в касу в Книзі обліку доходів і видатків.

За невиконання цих приписів ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. № 436/95 обіцяє драконівський штраф у п'ятикратному розмірі суми готівки, яка не була вчасно оприбуткована.

Таким чином готівку, яка потрапила тільки в Книгу обліку розрахункових операцій, не можна вважати оприбуткованою. Її сума неодмінно повинна потрапити до графи 2 Книги обліку доходів і видатків датою її одержання в касу підприємця. Якщо цим зневажити, сума готівки, яка не потрапила в Книгу обліку доходів і видатків датою одержання в касу, буде вчасно неоприбуткованою. Результат — підприємець заплатить п'ятикратний розмір такої неоприбуткованої суми у вигляді штрафу.

Тут ми розглянули тільки одне з запитань, відповідь на яке потрібно враховувати підприємцеві при оприбуткуванні готівки. Є ще маса запитань, відповіді на які вже дала газета «Все про бухгалтерський облік»:

  • Наявні доходи в Книзі без ПДВ і акцизу: чи є тут неоприбуткування — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 48 за 2018 рік на стор. 38;
  • Як единникові — комісіонерові оприбуткувати готівку, яку він одержав від покупців товарів комітента — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 43 за 2018 рік на стор. 17.
Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати