【Консультація】Як відображати хостелу послуги системи інтернет-бронювання
Рубрики
08.06.2018 | 15:08
Наш хостел користується системою інтернет-бронювання для розміщення пропозиції щодо проживання мандрівників.

Чи вважати таке розміщення рекламою? Як показати витрати на оплату послуг сайту?

Відповідь: Хостел не отримує від системи інтернет-бронювання рекламних послуг. Зазнані витрати потраплять до витрат на збут. Пояснимо.

У взаєминах між хостелом та клієнтом система інтернет-бронювання фактично виступає посередником, через якого одна сторона (мандрівник) отримує інформацію про ціну, розташування та умови проживання у певному закладі, а інша (хостел) — отримує без зайвих турбот та суттєвих витрат широку базу потенційних клієнтів.

Чому не можна вважати розміщення пропозицій рекламою? Ось чому. У ч. 1 ст. 9 Закону про рекламу сказано: реклама мусить бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким робом, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу. Своєю чергою, під рекламою треба розуміти інформацію, розповсюджену в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначену сформувати або підтримати обізнаність та інтерес споживачів реклами стосовно певних осіб чи товару (абз. 11 ст. 1 Закону України «Про рекламу» від 03.07.96 р. № 270/96-ВР). Тоді як на сайті бронювання номерів (спального місця) пропозиції розташовують у довільному порядку, а рейтинг місяця відпочинку визначають самі відвідувачі голосуванням. Тобто сайтошукачу не «нав’язують» варіанти проживання.

У бухобліку факт отримання послуг від інтернет-ресурсу хостел може показати так: Дт 93 «Витрати на збут» Кт 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками». Вважаємо, що понесені витрати необхідно відображати на рахунку 93, оскільки за допомогою системи бронювання хостел реалізує свої послуги.

Відображають зазнані витрати на підставі акта про надання послуг у періоді їх фактичного виникнення (абз. 2 п. 7 П(С)БО 16 «Витрати»).  Якщо на момент отримання послуг контрагент не надав первинного документа, хостел може провести госпоперацію на підставі самостійно розробленої первинки, наприклад, акта чи бухдовідки. Головна умова — у такому документі повинні гніздитись усі обов’язкові реквізити первинки. Опріч цього, такий порядок доцільно закріпити правилами документообігу підприємства.

Податковий аспект отримання послуг від системи інтернет-бронювання ми висвітлили у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 52 за 2018 рік на стор. 13.

Катерина ОГУДАЛОВА, консультант газети
«Все про бухгалтерський облік»

Крім того у темі номера «Хостельний бізнес» читайте про таке:

  • Що таке хостел та як його відкрити;
  • Чи можна відкрити хостел у багатоквартирному будинку;
  • Чи відповідальний хостел за збереження речей відвідувачів;
  • Який мінімальний пакет послуг повинен надати хостел;
  • Як організувати облік хостелу-прибутківцю;
  • Що потрапляє у витрати підприємця-загальносистемника — власника хостелу;
  • Чи повинен хостел сплачувати туристичний збір;
  • Скільки посад у хостелі може обіймати одна особа.
Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати