【Консультація】Ліміт каси: ловіть зразки наказів про розрахунок та встановлення ліміту
Рубрики
26.02.2018 | 15:28

Ліміт каси — це не що інше, як граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі фірми в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня (пп. 16 п. 3 Положення про касові операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 27.12.17 р. № 148, далі — Положення № 148). Суму готівки, що перевищує встановлений ліміт, необхідно здавати в банк для її зарахування на поточний рахунок.

Цікаве запитання: «Коли готівка стає понадлімітною?» Так, кошти не називають понадлімітними коштами в день надходження, якщо сума перевищення над лімітом (п. 54 Положення № 148):

  • пішла в банк не пізніше наступного робочого дня банку або видана наступного дня на потреби, пов’язані з діяльністю установи/підприємств;
  • потрапила до кас фірм у вихідні, святкові дні та здана до банків наступного робочого дня банку та підприємства або видана на госппотреби наступного робочого дня.

Як же правильно розрахувати ліміт каси? Раніше все було регламентовано та прописано у спеціальному розрахунку. Наразі ж нас пустили у вільне плавання! І фірма, узявши на озброєння Положення № 148 та урахувавши особливості роботи, зобов’язана розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси підприємства та відокремленого підрозділу. А потім уже, скориставшись власноруч створеним порядком, затверджують свій ліміт каси. Ми не залишимо вас один на один! До вашої уваги зразки наказів, які ви можете вдосконалювати та заповнювати за власним бажанням. Користуйтеся із задоволенням!

Наказ про порядок розрахунку ліміту каси

ТОВ «Успішний керівник»

НАКАЗ

01.02.2018 р. м. Київ № 26/2018-ОД

ПРО ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ ЛІМІТУ КАСИ

НАКАЗУЮ:

  1. На підставі п. 50 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення про касові операції) встановити ліміт каси, з огляду на розрахунок середньоденного надходження готівки до каси.
  2. У розрахунку брати до уваги готівкові надходження за будь-які три місяці з останніх дванадцяти, що передують даті затвердження показника ліміту.
  3. Зберігати в касі готівку тільки в межах установленого ліміту. Понадлімітну виручку здавати в банк не пізніше наступного робочого дня підприємства.
  4. Відповідальним за підрахунок ліміту каси призначити касира КУДРЯВСЬКУ Євгенію Леонідівну. Контроль за виконанням наказу покласти на головного бухгалтера Бобриченко Тамару Петрівну.

Директор _____Осипенко_____ О.Р. Осипенко

З наказом ознайомлені: 01.02.2018 ___Бобриченко___ Т.П. Бобриченко

                                         01.02.2018 р. ___Кудрявська___ Є. Л. Кудрявська 

 Наказ про встановлення ліміту каси

ТОВ «Успішний керівник»

НАКАЗ

01.02.2018 р. м. Київ № 27/2018-ОД

ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІМІТУ КАСИ

НАКАЗУЮ:

1. З 01.02.18 р. установити ліміт залишку готівкових коштів на рівні середньоденних надходжень готівки в розмірі 5000 грн, керуючись п 50 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого наказом від 29.12.17 р. № 148.

2. У розрахунку брали участь готівкові надходження за квітень, жовтень та грудень 2017 року. Готівку підприємство здає в банк щодня.

3. З наказом ознайомити під підпис головного бухгалтера Бобриченко Тамару Петрівну та касира КУДРЯВСЬКУ Євгенію Леонідівну.

Директор _____Осипенко_____ О.Р. Осипенко

З наказом ознайомлені: 01.02.2018 ___Бобриченко___ Т.П. Бобриченко

                                         01.02.2018 р. ___Кудрявська___ Є. Л. Кудрявська

Детальніше це питання ми розкрили в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 18 за 2018 р. У цьому номері ви зможете прочитати:

☕ як правильно організувати роботу каси на підприємстві;
☕ як взяти на роботу касира та укласти з ним договір про повну матеріальну відповідальність;
☕ які особливості оприбуткування готівки в касі фірми;
☕ як не помилитися, визначаючи кількість розмінної монети;
☕ які основні правила заповнення касової документації;
☕ який порядок інвентаризації каси.

Додатково про оприбуткування готівки відокремленими підрозділами читайте у статті «Нове положення про касові операції: чужий касир, «пневмопошта», ліміт «без правил» — у № 3 за 2018 р. на стор. 20.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати