【Консультація】Літо на порозі! Як налагодити розрахунки при виїзній торгівлі
Рубрики
01.06.2018 | 14:35

Як не крути, а виїзна торгівля потрапляє під дію п. 1 ст. 3 Закону України «Про використання реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) . Тобто, якщо маємо справу із розрахунковою операцією  (коли приймають кошти від покупця у місці відпуску товару), то без РРО не обійтися. Та не сумуйте! У Законі про РРО ціла юрба винятків. Треба підібрати те, що підійде саме вам!

Без РРО та РК

konsult_rro_koro.png

Майте на увазі! Право працювати без РРО та РК не гарантує автоматичне право не вести документацію щодо розрахунків. У будь-якому разі клієнт має отримати розрахунковий документ (п. 2 ст. 3 Закону про РРО ). Найзручніший для виїзної торгівлі товарний чек. Його форма до вашої уваги у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 30 за 2017 рік на стор. 33.

Без РРО, але з РК та КОРО

Не потрапили у попередній список? То пошукайте себе у в Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженому постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 (далі — Перелік № 1336).

№ з/п

Операції, на які розповсюджується обмеження

 

Граничний обсяг — 500 тис. грн на одного суб’єкта господарювання

1

 

Роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки­прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень (п. 2 Переліку № 1336)

2

Роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їхній території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу) (п. 3 Переліку № 1336)

3

Роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу (п. 17 Переліку № 1336)

4

 

Провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб’єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким, згідно із Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» від 15.02.95 р. № 56/95-ВР, надано статус гірських (п. 22 Переліку № 1336)

Граничний річний обсяг — 250 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів або надання послуг)

15

 

Роздрібна торгівля та громадське харчування на території села, які здійснюють підприємства споживчої кооперації та сільгосптоваровиробники, що використовують продукцію власного виробництва (п. 4 Переліку № 1336)


Важливе уточнення!
Дія Переліку № 1336 не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами. Запланували торгувати підакцизкою на виїзді? Із безРРОшим варіантом будуть проблеми.

Пільг немає? Подбайте про РРО!

Якщо ж ваша виїзна торгівля опинилася поза усіма запропонованими законодавцем та озвученими нами категоріями, то вихід один — придбайте РРО! Увагу слід зосередити на портативних переносних моделях, запропонованих Державним реєстром РРО (наприклад, MINI-T 400 ME, МІКРО.ХМ, Datecs МР-01, Екселліо DP-05 тощо). А про п’ять успішних кроків до реєстрації РРО ми писали у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 16 за 2018 рік на стор. 18.

Детальніше це питання ми розкрили в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 49 за 2018 р. В цьому номері ви зможете прочитати:

  • як оприбуткувати виручку при виїзній торгівлі;
  • чи потрібен ліміт каси продавцям на виїзді;
  • чи має бути на виїзді розмінна монета;
  • хто з виїзних торговців має подбати про платіжний термінал.

Додатково про укладання з матеріально відповідальною особою, яка працює з грошима на виїзді, договору про повну матеріальну відповідальність читайте у статті «Каса на підприємстві: організовуємо роботу з готівкою» — в № 18 за 2018 р. на стор. 4. 

 

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати