【Консультація】Продавати власну продукцію можна без РРО. Але тільки через касу!
Рубрики
09.03.2018 | 16:26

Підприємство, що торгує продукцією власного виробництва, може приймати готівку від покупців без РРО та розрахункових книжок (далі — РК). Так сказано у п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.

До продукції власного виробництва відносять ту, яку фірма виробляє та реалізує в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили. Радимо запастися технологічним документом, в якому описано всі стадії виробництва саме вашої продукції. Для цього найдоречнішими стануть технологічні процеси — або розроблені профільними міністерствами та відомствами, або створені власноруч на підставі ГОСТів та ДСТУ.

Важливо! Щоб скористатися РРО-пільгою, виробники продукції повинні одночасно відповідати трьом умовам.

Перша — не мати справу з технічно складною продукцією на гарантії з Переліку груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 16.03.17 р. № 231.

Друга — не належати до сфери торгівлі чи громадського харчування. Тут слід триматися інформації про види діяльності, зазначені у статуті. Додатковий аргумент — наявність виду діяльності «виробництво» у засновницьких документах та ЄДР.

Третя — проводити розрахунки в касі підприємства з оформленням прибуткового касового ордера. Його ведуть за типовою формою № КО-1 із додатка 2 до Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення № 148).

Наприкінці дня усі виписані прибуткові та видаткові касові ордери заносять у касову книгу продавця продукції власного виробництва. Її бланк також уніфіковано — це типова форма № КО-4 із додатка 5 до Положення № 148.

І не забувайте про готівкові обмеження! У день від представника однієї юрособи або від одного підприємця дозволено прийняти в касу не більше 10 тис. грн. Позаяк від звичайної фізособи можна отримати більше — 50 тис. грн за один день.

А тепер попрактикуймося у заповненні прибуткового касового ордера виробниками продукції власного виробництва.

Прибутковий касовий ордер

Додаток 2 до Положення про ведення касових операцій
у національній валюті в Україні (пункт 25 розділу III)

 

Типова форма № КО-1

kassapng Page2

В деталях це розкрито нами в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 22 за 2018 р.

Із цього номера ви дізнаєтеся про те, як:

☕ діє пільга щодо застосування РРО виробниками;
☕ організувати продаж відходів власного виробництва;
☕ реалізовувати тару при продажу власної продукції;
☕ продавати власну продукцію через магазин;
☕ оформити прибутковий касовий ордер;
☕ внести інформацію до касової книги.

 

Додатково про нові правила роботи з готівкою читайте у спецвипуску «Каса: свої правила гри» № 18 за 2018 р.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати