【Консультація】Чи відновиться реєстраційний ліміт після коригування помилкової податкової накладної
Рубрики
13.03.2018 | 16:35
У серпні 2017 р. нам заблокували помилкову податкову накладну (її оформили двічі на одне постачання). У декларації з ПДВ за серпень 2017 р. ми не показали її. У січні 2018 р. цю податкову нам розблокували і зареєстрували серпнем 2017 р.

Ми зробили коригування, яке було зареєстровано в січні 2018 р. У декларацію з ПДВ за січень 2018 р. ми це коригування не включали, оскільки його склали до помилкової податкової накладної.

Але в підсумку нам зменшили реєстраційний ліміт на цю суму і показали в перевищенні податкових зобов’язань. Як нам повернути реєстраційний ліміт?

ВІДПОВІДЬ: Справді, зменшення реєстраційного ліміту в такій ситуації відбувається внаслідок окремого розрахунку показника суми перевищення ∑Перевищ для кожного звітного (податкового) місяця.

Але, на жаль, контролери наразі неухильно наполягають на двох постулатах (див. ІПК ДФСУ від 26.02.18 р. № 782/6/99-99-15-03-02-15/ІПК):

Податковий кодекс України не передбачає можливості вилучення з ЄРПН зареєстрованих податкових накладних (у тому числі тих, що були складені помилково) або їх неврахування під час обчислення реєстраційної суми;

— суми ПДВ, зазначені в помилковій податковій накладній та розрахунку коригування до неї, під час їх реєстрації в ЄРПН позначаться у відповідних обсягах на значенні реєстраційної суми (сума ПДВ за податковою накладною зменшить, а сума ПДВ за розрахунком коригування, відповідно, збільшить значення реєстраційної суми).

Утім вони замовчують, що реєстрація розрахунку коригування на зменшення постачання без фіксації відповідного показника в декларації спричиняє появу показника ∑Перевищ. Окрім того, нормативно-правові акти не містять чіткого порядку дій, здійснивши які платник податку міг би відновити правильне значення реєстраційного ліміту після складання та реєстрації помилкової податкової накладної та розрахунку коригування до неї (якщо такі дії припали на різні місяці).

Однак у подібних ситуаціях податкове відомство рекомендувало регіональним податківцям аналізувати причини виникнення згаданого показника та, у разі встановлення технічних помилок, звертатись до ДФСУ із запитом щодо виправлення помилок (див. лист ДФС України від 11.01.18 р. № 968/7/99-99-12-03-01-17). Таким чином, радимо звернутися до обласних податківців із детальним поясненням ситуації, указати на наявність помилки та наполягати на її виправленні. На жаль, це чи не єдиний спосіб звернути увагу можновладців на наявний недолік системи електронного адміністрування.

Також звертаємо увагу: у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 23 за 2018 р. ми розповіли про новий порядок блокування податкових накладних, який запрацює вже з 22.03.18 р. Зокрема, ви дізнаєтеся про таке:

☕ яка доля минулорічних заблокованих податкових накладних;
☕ які податкові накладні реєструватимуть без блокувань;
☕ які податкові документи блокуватимуть;
☕ хто прийматиме рішення про реєстрацію чи відмову;
☕ куди оскаржувати рішення про відмову в реєстрації;
☕ запасний вихід: таблиця даних платника податків.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати