Контролери проти включення до витрат резерву відпусток за попередні роки
Рубрики

Львівські контролери зауважили: якщо підприємство не створювало резерву відпусток у попередні роки, а вирішило його створити в поточному, то до витрат періоду можна віднести лише ті витрати, які відносяться до зароблених відпусток звітного календарного року.

Тобто, на думку податківці, у резерві не можна врахувати всі дні невикористаних відпусток за попередні роки, оскільки ці дні не були враховані в сальдо резерву на початок року.

Нагадаємо: сума резерву відпусток визначається щомісяця за формулою: (фактично нарахованої заробітної плати працівникам) Х (відсоток, обчислений як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці з урахуванням відповідної суми відрахувань на загальнообов’язкове державне соцстрахування). При цьому залишок забезпечення станом на кінець звітного року визначається як кількість днів невикористаної працівниками щорічної відпустки та середньоденній їх оплаті праці.

Водночас фіскали попередили, що за ненарахування резерву відпусток відповідно до передбачено адмінштраф від 10 до 20 НМДГ як за порушення ведення бухобліку. Право не нараховувати резерву відпусток, а визначати відповідні витрати у періоді їх фактичного понесення мають суб’єкти малого підприємництва.

Наш варіант механізму відображення в бухобліку операцій із формування резерву відпусток за попередні періоди в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 19 за 2016 р. на стор. 31.

Інформація за даними офіційного сайта ГУ ДФС у Львівській області: http://lv.sfs.gov.ua.

До теми також читайте:

— у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 19 за 2016 р. на стор. 26

—  у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 19 за 2016 р. на стор. 28

—  у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 19 за 2016 р. на стор. 29

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати