Контролери наполягають: послуги онлайн-сервісу обкладають ПДВ
Рубрики
13.04.2018 | 10:12
534 0 ПДВ

Контролери пояснили порядок обкладення ПДВ операцій із надання права на використання програмної продукції на умовах ліцензійного договору. Із контексту роз’яснення випливає, що насправді роз’яснення присвячено правилам оподаткування послуг, пов’язаних із онлайн-сервісами.

Нагадаємо: раніше контролери уникали трактування поняття «онлайн-сервіс» та податкових наслідків надання таких послуг. Про це ми повідомляли тут. Хоча думка фіскалів із цього приводу цікавить багатьох платників ПДВ, оскільки п. 26-1 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ передбачає звільнення від оподаткування для постачання програмної продукції у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та надання доступу до них.

Наразі фіскали стверджують: якщо насправді предметом ліцензійного  договору є надання користувачеві права на пошук, обробку і отримання інформації, що здійснюються за допомогою онлайн-сервісу, без постачання безпосередніх копій (примірників) програмної продукції, то така операція розцінюється як операція з надання послуг із пошуку і обробки інформації. Вона підлягає обкладенню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

ІПК ДФСУ від 05.04.18 р. № 1384/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати