Медреформа: у селах медичне обслуговування стане як у містах
Рубрики

Медична реформа триває, а одна з її цілей — підвищення рівня медичного обслуговування за межами Києва та міст обласного значення. Для цього парламент на рівні закону підвищив доступність та якість медичного обслуговування на цих територіях. Зокрема:

  • упровадять функціонування електронної системи охорони здоров'я, застосування телемедицини, виписування електронних рецептів, використання дистанційної діагностики;
  • заохочувати медиків працювати в селах та містечках будуть забезпеченням житлом, службовим транспортом, можливостями для підвищення кваліфікації. Щоправда, службовим житлом та службовим автотранспортом медичних працівників повинна забезпечити місцева влада;
  • медичне обслуговування тут забезпечуватимуть центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, до складу яких можуть входити фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти.

Скажемо про нове явище у вітчизняній медицині — телемедицину. Тобто надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування з використанням засобів дистанційного зв'язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій. А коли відстань і час критично важливі для надання меддопомоги, це особливо важливо.

Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14.11.17 р. № 2206-VIII. Набрав чинності 31.12.17 р.

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати