Мінфін перевірятиме достовірність інформації для призначення держвиплат
Рубрики
27.04.2018 | 16:30

Міністерство фінансів оприлюднило для публічного обговорення проект Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Верифікація держвиплат — це збір та перевірка достовірності інформації, яка впливає на визначення права та розміру державних виплат.

Окрім того, верифікацію супроводжуватиме виявлення невідповідних даних у автоматизованих інформаційних і довідкових системах, реєстрах, базах даних та інших джерелах інформації про фізосіб, яким призначено, нараховано та/або здійснено державні виплати, а також фізосіб, які звернулися за призначенням державної виплати.

Законопроект визначає основні етапи верифікації, зокрема:

1) превентивна верифікація — верифікація під час звернення фізичної особи за призначенням за державними виплатами;

2) поточна верифікація — верифікація під час надання державних виплат фізичним особам;

3) ретроспективна верифікація — верифікація після завершення надання державних виплат фізичним особам.

Також визначено порядок надання рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, порядок підтвердження та спростування відповідних рекомендацій, а також підходи щодо повернення неправомірно перерахованої (виплаченої) державної виплати.

Очікується, що прийняття цього Закону сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення в Україні, підвищить адресність державних виплат та оптимізує бюджетні видатки шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розміру державних виплат.

Після публічного обговорення законопроект буде доопрацьовано та подано на розгляд Кабміну та, відповідно, до Верховної Ради.

 За повідомленням з офіційного сайта міністерства фінансів України.

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати