Мінфін визначив, за яких умов проводити інфляційне коригування
Рубрики
06.03.2017 | 12:10

Мінфін вніс зміни до П(С)БО 22 у частині умов, за яких потрібно коригувати річну фінзвітність. Відтепер показники річної фінзвітності підприємства підлягатимуть коригуванню із застосуванням коефіцієнта коригування у разі наявності в економічному середовищі, зокрема, таких специфічних факторів:

  • більшість населення зберігає свої заощадження у формі немонетарних активів або у відносно стабільній іноземній валюті;
  • продаж та придбання активів на умовах відстрочення платежу здійснюють за цінами, які компенсують очікувану втрату купівельної спроможності грошей протягом періоду відстрочення платежу;
  • відсоткові ставки, заробітна плата й ціни індексують згідно з індексом цін;
  • досягнення значення кумулятивного приросту інфляції 100 і більше відсотків.

Тобто, окрім збільшення значення кумулятивного приросту інфляцій до 100%, Мінфін визначив ще й додаткові умови, за яких потрібно буде проводити інфляційне коригування. Ці умови, зокрема, аналогічні тим, які прописує МСБО 29.

Нагадаємо: коригування повинні проводити лише ті підприємства, які оприлюднюють свою фінзвітність.

Наказ Мінфіну України «Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 17.02.17 р. № 241. Набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати