Мінсоцполітики пропонує впровадити накопичувальну професійну пенсійну програму за рахунок роботодавців
Рубрики
20.06.2018 | 17:35

Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної програми».

Законопроект передбачає внесення змін зокрема до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» та інших.

Серед запропонованих змін — запровадження з 1 січня 2019 року накопичувальної системи пенсійного страхування за накопичувальними професійними пенсійними програмами для окремих категорій осіб віком молодше 35 років із числа зайнятих на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за списком № 1, на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою КМУ від 24.06.16 р. № 461 (далі — Список № 1 та Список № 2) та за результатами атестації робочих місць та інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної системи пенсійного страхування за відповідними професійними пенсійними програмами для вказаних категорій працівників стануть додаткові страхові внески, які сплачуватимуть роботодавці.

Страхові внески сплачуватимуться за рахунок підвищеної ставки єдиного соціального внеску:

  • на 15 % — за осіб, які зайняті на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком № 1;
  • на 7% — за осіб, які зайняті на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці Списком № 2 та за результатами атестації робочих місць та на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Очікується, що запровадження такої професійної пенсійної системи дозволить формувати заощадження, якими особа зможе скористатися у разі дострокового виходу на пенсію до досягнення загального пенсійного віку, якщо заробить спеціальний та загальний страховий стаж роботи необхідної тривалості, та отримувати щомісячну професійну пенсійну виплату з накопичених сум.

Особам, які працюють (працювали) на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, і які не стануть учасниками цієї системи, така пенсія призначатиметься на умовах, які визначені законодавством.

 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної програми»

Лувр — найвідвідуваніший музей у світі. Він був заснований ще в 1793 році.

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати