Мораторій на перевірки: у 2018 році захистить не всіх
Рубрики

Законотворці ухвалили пролонгацію на 2018 рік обмеження заходів держнагляду за господарською діяльністю. Відповідні норми заклали у п. 9 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.17 р. № 2246-VIII, який набрав чинності 01.01.18 р. Утім до правил реалізації мораторію внесли певні зміни. Які ж саме?

Перша і найголовніша новина — фактичну дію Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.16 р. № 1728-VIII (далі – Закон про мораторій) продовжили до 31.12.18 р. До цієї дати діятиме мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Як саме працює Закон про мораторій, можна дізнатися з газети «Все про бухгалтерський облік» № 5 за 2017 р., стор. 19.

Щоправда, у переліку підстав для позапланових заходів державного нагляду (контролю) зараз з’явилися новачки. Тепер такі заходи зможуть проводити також:

  • у разі настання події, що має значний негативний вплив відповідно до критеріїв, затверджених КМУ, на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;
  • для перевірки виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом держнагляду (контролю).

До речі, дізнатися, чи перевірять вашу діяльність у 2018 році, тепер легко завдяки сервісу «Перевірки-2018» від газети «Все про бухгалтерський облік». Достатньо просто ввести назву підприємства чи його ідентифікаційний код у вікні пошуку й натиснути «Шукати». Ви дізнаєтеся, кого й коли чекати з перевіркою на вашому підприємстві у 2018 р.

Зверніть увагу: тепер дія Закону про мораторій не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) органами, перелік яких установлюється Кабміном. Раніше ст. 6 зазначеного Закону містила перелік відносин, щодо яких він не діяв. А тепер слід чекати на появу відповідного переліку органів держнагляду, затвердженого Урядом. За відсутності такого, з формальної точки зору, Закон про мораторій поширюється на всі без винятку держоргани, включно з ДФС, Держархбудінспекцією, Держпродспоживслужбою тощо.

 Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.17 р. № 2246-VIII

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати