МОЗ розповіло, за якими правилами працюватиме нова медреформа
Рубрики
06.05.2018 | 08:05

У пацієнтів та лікарів України виникає багато запитань, пов’язаних із отриманням медпослуг за новою медреформою. Тому МОЗ України періодично розміщує відповіді на найактуальніші організаційні запитання.

Чи може лікар внести дані в систему без відома і підпису пацієнта?

Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити до системи персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима, та відповідальність за такі дії буде згідно з Кримінальним кодексом.

Якщо ви звернулися до свого лікаря та опинилися в подібній ситуації, то можете подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем — попередня декларація у системі автоматично анулюється.

Ви також можете звернутися зі скаргою до того закладу, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані без вашого відома.

Чи може лікар підписувати декларацію сам із собою?

МОЗ рекомендує лікарям підписувати декларації з іншими фахівцями, щоб вони отримували медичну допомогу в повному обсязі. Список послуг, які надають терапевти, педіатри та сімейні лікарі, затверджено в Порядку надання первинної медичної допомоги (далі — Порядок). Так, згідно з Порядком лікар первинки, зокрема, може спостерігати за неускладненою вагітністю, видавати довідки про смерть тощо. Лікар не зможе повноцінно обстежити сам себе, наприклад оглянути вухо (видалити стороннє тіло) або очне дно, надати повноцінно невідкладну допомогу або вести власну вагітність, знаходячись у декретній відпустці.

Як підписати декларації дітям, які живуть у державних закладах?

Діти, які живуть у закладах охорони здоров’я, навчальних або інших дитячих закладах, так само мають право на якісне медичне обслуговування у педіатра чи сімейного лікаря. Підписати декларацію з обраним лікарем для такої дитини може адміністрація закладу, у якому проживає дитина.

Чи треба заповнювати поле «Законний представник» у декларації пацієнтів 14—18 років?

Для укладення декларації пацієнтам 14—18 років важливо мати паспорт, де зазначено ІПН. Також треба зафіксувати дані одного з батьків (у декларації — «Довірена особа», поля 1.12.1—1.12.2). Водночас дані законного представника (поля 4.1—4.8) вносити не потрібно. Згідно з п. 6 р. 3 Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженого наказом МОЗ України від 19.03.18 р. № 503, у Декларації обов’язково заповнюються всі поля, крім полів про законного представника, які заповнюються тільки для недієздатних осіб та дієздатних осіб, котрі не досягли 14-річного віку.

Як часто треба змінювати пароль для входу в електронну систему охорони здоров'я?

Пароль в електронній системі охорони здоров’я діє 3 місяці (90 днів). Це необхідно для безпечного доступу до вашого особистого кабінету.

Отже, якщо строк дії вашого пароля вийшов і ви забули його змінити, то побачите червоне повідомлення під рядком пароля: «Ваш пароль застарів. Необхідно замінити пароль». Під кнопкою «ДАЛІ» є посилання «Змінити пароль». Сміливо тисніть, уводьте новий пароль та продовжуйте реєструвати декларації.

За інформацією з офіційного веб-сайту КМУ.

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати