МОН: вимога щодо обов’язкового відпрацювання після інтернатури порушує права громадянина України
Рубрики

МОН роз’яснило деякі питання працевлаштування випускників 2017 року, які навчалися в медичних вищих навчальних закладах.

З 1 січня 2017 р. набрали чинності зміни до Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.14 р. № 1556-VII, якими скасовується обов'язковість працевлаштування для випускників, підготовка яких здійснювалась за державним (регіональним) замовленням за спеціальностями медичної (фармацевтичної) галузі, повідомляє МОН. Ці зміни забезпечують конституційне право випускників медичних вищих навчальних закладів України на вільний вибір місця подальшої роботи.

Водночас жоден закон чи нормативно-правовий акт не має зворотної дії, тож зазначені зміни не можуть застосовуватися під час працевлаштування випускників попередніх років. Тому за умови підписання випускником угоди з керівництвом вищого навчальною закладу і роботодавцем до прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників» від 06.10.16 р. № 1662-VIII випускник зобов'язаний відпрацювати за направленням, наголошує МОН. В іншому випадку він несе відповідальність відповідно до умов угоди.

Стосовно інтернатури норма щодо стажування є обов'язковою для її проходження. А от обов'язковість відпрацювання після закінчення інтернатури є порушенням права громадянина України щодо вільного вибору місця роботи, зауважує МОН.

Лист Міносвіти і науки України «Щодо надання роз'яснення» від 09.01.18 р. № 1/11-278

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати