МОЗ затвердив Порядок надання первинної медичної допомоги
Рубрики
29.03.2018 | 08:02

Уже з 1 липня абсолютно всі заклади первинної медичної допомоги мають керуватися цим документом.

Українці зможуть вільно обрати свого лікаря: терапевта для себе, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини. Згідно з порядком терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров'я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найпоширеніші хвороби, травми, отруєння. Вони також вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями. За необхідності лікар дасть направлення до фахівця вторинної або третинної допомоги — лора, ендокринолога, хірурга тощо.

У компетенції лікаря первинки — спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю та окремі послуги паліативної допомоги. Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи та інше.

Записатися до лікаря можна буде особисто, за телефоном, електронною поштою або іншими доступними засобами.

Як і раніше, за необхідності лікар може виїхати до пацієнта додому. Але відтепер це питання вони будуть обговорювати особисто. На підставі інформації від пацієнта лікар здійснюватиме оцінку ситуації та самостійно прийматиме рішення щодо виїзду на дім. Йдеться не про екстрену допомогу — служба «швидкої» працюватиме в звичному режимі.

Якщо обраний лікар пішов у відпустку, то медичний заклад має забезпечити його заміну. Про це пацієнтів сповіщатимуть заздалегідь.

Наказ МОЗ «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» від 19.03.18 р. № 504

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати