Невиконання квоти з працевлаштування осіб передпенсійного віку тягне штрафи
Рубрики

Держпраці нагадало про обов'язок підприємств працевлаштовувати осіб передпенсійного віку. Так, частина 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.12 р. № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість) установлює для підприємств із штатною чисельністю понад 20 осіб квоту з працевлаштування неконкурентоспроможних громадян (до них належать, зокрема, люди передпенсійного віку) у розмірі 5% від середньооблікової кількості штатних працівників за попередній рік. Для підприємств із чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб квота становить не менше однієї одиниці в середньообліковій кількості.

Передусім це стосується 50-річних та старших людей, яким до виходу на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років, зауважує Держпраці. Зокрема, якщо на фірмі 8—20 працівників, то один із них повинен бути старший за 50 років. А коли на підприємстві, наприклад, 100 працівників, то 5 із них мають бути передпенсійного віку. Підприємства, де чисельність працівників менше 8 осіб, не зобов’язані брати на роботу людей передпенсійного віку.

Також Держпраці нагадало про штрафи: у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян передпенсійного віку з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах квоти у двократному розмірі мінімальної зарплати (з 1 січня 2018 року мінімальна зарплата — 3723 грн), установленої на момент виявлення порушення (п. 2 ст. 53 Закону про зайнятість).

Окрім того, в абзаці 5 ст. 50 Закону про зайнятість передбачено, що заборонено висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру, зокрема і вікові обмеження, в оголошеннях (рекламі) про роботу та під час проведення добору працівників, а також вимагати від осіб, які шукають роботу, подання відомостей про особисте життя, наголошує Держпраці.

За повідомленням Управління Держпраці в Івано-Франківській області

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати