Нова звітність з ПДВ: платників податку змусять інвентаризувати зобов’язання за незареєстрованими ПН
Рубрики
27.02.2018 | 15:29

На офіційному порталі ДФСУ контролери оприлюднили проект наказу Мінфіну про внесення змін до податкової звітності з ПДВ.

Газета «Все про бухгалтерський облік» звертає увагу: щоб уперше здати звітність за новою формою, платники ПДВ повинні виконати непросте завдання: підготувати відомості про суми ПДВ, що включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, але водночас зазначені в податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних. Розпочати роботу слід із податкових накладних, датованих ще 01.07.15 р.

Відповідну інформацію платники ПДВ повинні будуть навести в таблиці 1.2 додатка Д5 до декларації. Окрім цього, окремо потрібно буде підготувати відомості про коригування у бік збільшення податкових зобов’язань, зазначених у розрахунках коригування до податкових накладних, складених з 01.07.15 р. та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Фактично йдеться про інвентаризацію за майже трирічний період платниками ПДВ податкових зобов’язань, відображених у деклараціях із ПДВ, але не підтверджених зареєстрованими податковими накладними чи розрахунками коригування.

Чиновники повідомляють, що мають добрі наміри: таким чином вони забезпечать реєстрацію платниками податку в ЄРПН податкових накладних на суму перевищення (ƩПеревищ) у порядку, визначеному абз. 1 п. 2001.9 ПКУ. Нагадаємо: відповідна норма набрала чинності більше року тому — ще 01.01.17 р.

Служба новин «Все про бухгалтерський облік»

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати