Отримати індивідуальну валютну ліцензію стало легше
Рубрики

По-перше, Нацбанк розширив перелік допустимих документів, які має надати фізособа для отримання ліцензії на здійснення валютних операцій.

Зокрема, їм дозволено подавати документи, що підтверджують джерела походження коштів, документи, що стосуються результатів їх підприємницької діяльності або продажу рухомого та/або нерухомого майна. Наприклад, податкову декларацію про майновий стан і доходи, декларацію платника єдиного податку фізичної особи — підприємця, договір про продаж рухомого та/або нерухомого майна.

До того ж, якщо е-ліцензію отримують за рахунок коштів, які є спільною власністю подружжя, то чоловік може на підтвердження походження коштів, ураховувати доходи своєї дружини.

По-друге, банкам дозволено здійснювати операції з розміщення за кордоном валютних цінностей без індивідуальної ліцензії на будь-яких власних рахунках. А не лише на кореспондентських, як це було раніше.

По-третє, НБУ доповнив перелік документів, які потрібні для отримання ліцензії на розміщення юрособами або підприємцями коштів на рахунках за межами України.         А саме — документами, що містять інформацію про рахунки, відкриті резидентом в уповноважених банках, та про його структуру власності і кінцевих бенефіціарних власників.

На думку, головних банкірів, такі кроки сприятимуть удосконаленню порядку видачі індивідуальних валютних ліцензій та розширенню доступу резидентів до зовнішніх кредитних ресурсів.

За інформацією офіційного сайта НБУ: https://bank.gov.ua

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати