Перша ластівка від ВАСУ: штраф на 400 тис. грн за ввезення авто з іноземними номерами
Рубрики

ВАСУ визнав правомірність накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів на суму 419593 гривень 89 копійок за ввезене авто з іноземними номерами.

Так, постановою заступника начальника Харківської митниці ДФС було визнано фізособу (далі — позивач) винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України (далі — МКУ), у зв’язку із чим накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів на суму 419593 грн 89 коп.

Нагадаємо: згідно зі ст. 485 МКУ надання в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання із цією самою метою органу доходів і зборів документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, установлений законом, чи інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а також використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, аніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги,тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів.

Під час розгляду справи ВАСУ зазначив, що надані позивачем довіреність Європейської агенції соціальної інформації від 01.03.15 р., якою йому довірено керувати транспортним засобом, а також довіреність від імені власника цього автомобіля на використання, керування, розпорядження на ім’я іншого нерезидента (фізособи), не є належними й допустимими доказами наявності в позивача права користування цим транспортним засобом на митній території України.

Такий висновок служителі Феміди обґрунтували тим, що в разі реалізації позивачем прав, наданих йому на підставі довіреності Європейської агенції соціальної інформації від 01.03.15 р., умови перебування транспортного засобу на митній території України в митному режимі «Тимчасове ввезення» були б іншими, аніж ті, за яких транспортний засіб було ввезено нерезидентом, а право позивача на тимчасове ввезення цього транспортного засобу було б похідним від сплати ним усіх митних платежів, передбачених ч. 3 ст. 380 МКУ.

Таким чином, судами зроблено висновок, що надані позивачем документи сукупно з його діями щодо керування транспортним засобом, зі свідомою заміною литовського реєстраційного номера на український номер, об’єктивно свідчать про обізнаність позивача щодо митного режиму цього транспортного засобу, спрямованість його умислу на використання цього транспортного засобу без сплати митних платежів, мінімізацію ризиків викриття безпідставності такого використання, а зрештою, на ухилення від сплати митних платежів.

 Ухвала ВАСУ від 17.05.17 р. у справі № 633/383/16-а.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати