ПФУ рахуватиме недоотриману суму від застосування пільгової ставки ЄСВ за даними звітності
Рубрики
25.04.2018 | 14:46

ПФУ рахуватиме недоотриману суму коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску на підставі відомостей зі Звіту з ЄСВ. Відповідний Порядок розрахунку недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено постановою ПФУ від 21.02.18 р. № 4-2.

Розрахунок проводитимуть щомісяця за такими показниками звіту з ЄСВ:

  • сума нарахованої заробітної плати працюючим особам з інвалідністю (у розмірі 8,41%); підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (у розмірі 5,3%); підприємствами та організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю працюючим особам з інвалідністю (у розмірі 5,5%);
  • сума нарахованого єдиного внеску в розмірах 8,41%, 5,3%, 5,5%;
  • донараховано та зменшено суму єдиного внеску за попередні звітні періоди за ставками 8,41%, 5,3%, 5,5%;
  • суму єдиного внеску розраховано та відображено платниками в розмірі, установленому ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ* (за ставкою 22%), на заробітну плату, нараховану цими платниками, на яку нараховується пільговий розмір єдиного внеску.

Останнього показника в затвердженій формі Звіту з ЄСВ поки що немає, тож найближчим часом очікуємо на нову форму звітності.

Раніше ми вже розповідали, що роботодавець, який нараховує єдиний внесок на зарплату осіб з інвалідністю за ставками, 8,41%, 5,3% або 5,5%, для визначення недоотриманої ПФУ суми коштів відображатиме в звітності з єдиного внеску суми нарахувань єдиного внеску, розраховані за загальною ставкою 22%. Водночас сума єдиного внеску до сплати не змінюватиметься.

Відповідні зміни було внесено до Закону про ЄСВ ще минулого року (п. 97 р. VIII Закону про ЄСВ).

Проте оновленого Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування досі немає.

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI.

 Постанова Правління ПФУ «Про затвердження Порядку розрахунку недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 21.02.18 р. № 4-2

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати