Підприємство відшкодовує витрати волонтера: чи можна не оподатковувати
Рубрики

Фіскали роз’яснюють: здійснене товариством грошове відшкодування будь-яких витрат фізичної особи — волонтера, зазнаних ним під час провадження волонтерської діяльності, обкладають податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. Таке роз’яснення аргументують пп. «г» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), за яким підлягає оподаткуванню грошове або майнове відшкодування будь-яких витрат чи втрат платника податку.

Зі свого боку у світлі цього запитання не можемо не згадати про спецнорму з пп. «б» пп. 165.1.54 ПКУ, яка передбачає можливість звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої волонтерам на відшкодування документально підтверджених витрат, зазнаних ними у зв’язку з наданням допомоги , зокрема, учасникам бойових дій та вимушеним переселенцям.

ІПК ДФСУ «Щодо відшкодування будь-яких витрат фізичної особи — платника податку (волонтера), понесених ним під час здійснення волонтерської діяльності» від 07.12.17 р. № 2863/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати