Платні дороги стали на крок ближче
Рубрики

Схоже, багаторічні розмови про запровадження платних доріг почнуть переходити в практичну площину. Парламент ухвалив 27 лютого законопроект, покликаний відкоригувати нормативку у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг (законопроект № 6766).

Свіженький Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг» ще потребує підписання Президентом, а набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Варто зауважити, що останнім часом новини у сфері будівництва та експлуатації автодоріг — не дивина. Так, газета «Все про бухгалтерський облік» уже інформувала вас про те, що незалежні інженери пильнуватимуть за будівництвом наших доріг, а якість реконструкції та капремонту загальних доріг будуть більш прискіпливо контролювати.

Новим законодавчим актом установлено, що на умовах концесії можуть передаватись для будівництва та експлуатації дороги загального користування державного значення. Після прийняття рішення щодо автодоріг, які можуть бути надані в концесію, забороняється органам влади вчиняти будь-які дії щодо земельних ділянок, передбачених для будівництва та експлуатації цих доріг, у користування та/або у власність громадян чи юросіб.

Рішення щодо проведення концесійного конкурсу прийматиме Кабмін. Він же визначає максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії (сплачується з урахуванням рівня інфляції).

Зверніть увагу: автодороги (їх ділянки) відносять до розряду платних лише за умови їх суттєвого вдосконалення та забезпечення альтернативного проїзду транспортних засобів безоплатними дорогами. При цьому довжина «альтернативно-безоплатних» доріг не має перевищувати більш ніж у два рази довжину платної автодороги.

За інформацією веб-сайту ВРУ

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати