Подарунки на Новий рік працівникам: що з податками
Рубрики

ДФС у Львівській області роз’яснила: вартість дарунків, яка не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного року (у 2017 році — 800 грн), відображають у ф. № 1ДФ під ознакою доходу «160» (пп. 165.1.39 Податкового кодексу України). Суму перевищення обкладають податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором (1,5%) та відображають у ф. № 1ДФ під ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Єдиний внесок нараховують на ті виплати, які за Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5 (далі — Інструкція № 5), можна визначити як зарплатні.

Утім наприкінці консультації фіскали зробили раптовий висновок стосовно єдиного внеску. Як відомо, відповідно до п. 3.23 розд. ІІІ Інструкції № 5 та п. 8 розд. I Переліку № 1170* вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належить до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску. Процитувавши ці норми, фіскали зазначили, що вартість дитячих новорічних подарунків та квитків у сумі, яка перевищує 800 грн, потрібно оподаткувати також і єдиним внеском. Сподіваємося, у консультації просто трапилася прикра помилка.

* Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.10 р. № 1170.

За повідомленням ДФС у Львівській області

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати