Подарунки/спадщина від бабусі відтепер без податку на доходи
Рубрики

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23.02.17 р. № 1910-VIII, який покликаний спростити оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця.

Закон звільняє від обкладення податком на доходи вартість спадщини, яку від спадкодавця одержують члени його сім’ї другого ступеня споріднення: рідні брати та сестри, баба, дід та онуки. Дотепер Податковий кодекс України (далі — ПКУ) передбачав звільнення від оподаткування членів родини спадкодавця тільки першого ступеня споріднення.

Також зміни до ПКУ звільняють спадкоємців першого й другого ступенів від необхідності проведення оцінки успадкованих об’єктів спадщини для цілей оподаткування.

Окрім того, законотворці нарешті прописали норму, яка встановлює порядок оподаткування дарунків від юросіб та підприємців, а саме — велить оподатковувати їх за правилами оподаткування додаткового блага.

Закон набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, та застосовується до доходів у вигляді спадщини/дарунка, отриманих починаючи з 01.01.17 р.

За інформацією офіційного веб-представництва Президента України: http://www.president.gov.ua.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати