Податківці не задоволені мінфінівським проектом про блокування ПН
Рубрики
20.02.2018 | 16:27

ДФС розглянула проект постанови щодо порядку блокування податкових накладних та зробила ряд зауважень. Нещодавно газета «Все про бухгалтерський облік» розповідала про особливості розробленого Мінфіном документа. Дізнатися про них можна тут.

Контролери пропонують доповнити цей проект такими нормами:

1) у Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН додати новий п. 30 такого змісту:

«30. Ризик, який не був виявлений при здійсненні Моніторингу, але об'єктивно існує та був з'ясований за результатами додаткового аналізу податкової інформації після реєстрації ПН/РК в Реєстрі, може бути досліджений під час проведення документальної перевірки дотримання податкового законодавства щодо повноти визначення податкового зобов'язання постачальником або правомірності формування податкового кредиту покупцем, що зазначені у ПН/РК із з'ясованим ризиком»;

2) у Порядку роботи Комісій передбачити створення Комісії в Офісі великих платників ДФС;

3) у Порядку розгляду скарг на рішення Комісій передбачити: «після того, як відповідно до п. 26 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого цією постановою, рішення Комісії вважається зареєстрованим в Реєстрі рішень».

Окрім того, ДФС уважає, що передбачена Мінфіном система створює ризики як безперешкодного формування схемного податкового кредиту, так і зупинення ПН платникам реального сектору економіки.

Зокрема, Мінфін пропонує доповнити проект постанови поняттям «позитивна податкова історія платника податку». Платник податку, який за результатами підрахунків показників та коефіцієнтів має позитивну податкову історію, матиме право безперешкодно реєструвати ПН/РК у Реєстрі. Проте, на думку податківців, віднесення платника до платників податків з позитивною історією за визначеними критеріями може призвести до маніпулювання несумлінними платниками такими критеріями.

Окрім того, постійна зміна критеріїв визначення платників із позитивною історією з метою упередження формування схемного податкового кредиту може негативно вплинути на платників реального сектору економіки.

Також Мінфіном надано пропозиції щодо формування на регіональному та центральному рівнях комісій, які прийматимуть рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК. Водночас збільшено термін для прийняття рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації відповідними комісіями протягом 10 робочих днів.

Аби уникнути проблемних питань щодо зупинки реєстрації ПН/РК і розгляду зупинених ПН/РК, ДФСУ пропонує врахувати її зауваження та пропозиції.

Лист ДФСУ «Про погодження проекту постанови КМУ» від 01.02.18 р. № 340/4/99-99-07-04-03-13

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати