Податківці розтлумачили єдинникам, як утримати та сплатити податок на репатріацію
Рубрики

Кожна фізособа-підприємець або юрособа незалежно від системи оподаткування, на якій вона працює, не звільнена від обов’язку утримувати та сплачувати податок на репатріацію за ставкою 15% з доходів походженням з України, що виплачуються нерезиденту. Звільнення можливе лише якщо інше передбачено міжнародним договором України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюється виплата доходу. Перелік доходів, отриманих нерезидентом із джерелом походження з України, наведено у пп. 141.4.1 Податкового кодексу України.

Кошти податку на доходи нерезидентів з джерелом їх походження з України, що сплачується резидентом із таких доходів під час їх виплати, мають зараховуватися за бюджетною класифікацією, затвердженою Міністерством фінансів України відповідно до ст. 8 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VІ зі змінами та доповненнями.

Відповідно до Наказу Мінфіну України від 14.01.11 р. № 11 «Про бюджетну класифікацію» зі змінами та доповненнями, зокрема, для сплати податків на доходи (прибутки) нерезидентів визначено код бюджетної класифікації 11020500 — «податок на прибуток іноземних юридичних осіб».

З інформацією про рахунки та банківські реквізити для перерахування податку на прибуток іноземних юридичних осіб можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за адресою: http://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/, де така інформація оприлюднена і знаходиться у вільному доступі.

Саме так уважають харківські податківці і додають, що крім утримання та сплати податку на особу, що виплачує нерезиденту доходи походженням із України, покладається ще й обов’язок за підсумками звітного (податкового) періоду (кварталу, півріччя, трьох кварталів, року), у якому здійснюється на користь нерезидента — юрособи виплата доходів із джерелом походження з України подати декларацію з податку на прибуток підприємств із відповідним заповненням рядка 23 та Додатка ПН до такої декларації.

При цьому резидент, який перебуває на спрощеній системі оподаткування у Декларації з податку на прибуток, окрім рядка 23 ПН, де зазначається сума сплаченого податку при виплаті доходів нерезидентам у звітному періоді, визначеного на підставі Розрахунку (звіту) податкових зобов'язань нерезидентів (Додаток ПН до рядка 23 ПН Декларації з податку на прибуток), якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, інші показники не заповнює.

І наостанок додамо те, що особи (наприклад, фізособи-підприємці), які не мають коду за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України, зазначають у Декларації з податку на прибуток свій реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючим органом або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

ІПК ГУ ДФС у Харківській області від 22.05.18 р. № 2258/ІПК/20-40-13-11-11

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати