Податок на доходи фізосіб сплачено в день виплати зарплати: як покарають роботодавця
Рубрики

Вчасна сплата податків — священний обов’язок кожного платника. А за порушення цих строків доведеться сплатити штраф. Однак іноді фіскали намагаються дисциплінувати платника аж надто сумлінно. Тобто накладають санкцію за інше порушення.

У постанові Верховного Суду бачимо результати боротьби роботодавця та фіскалів. Спір спричинений тим, що за сплату роботодавцем податку на доходи фізосіб у день виплати зарплати його покарали й за несвоєчасну сплату податку (за ст. 126 Податкового кодексу України, далі — ПКУ), і за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податків до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків (за ст. 127 ПКУ).

Судді наголосили: у разі нарахування, але несвоєчасної сплати платником узгодженої суми грошового зобов'язання такий платник притягується до відповідальності за ст. 126 ПКУ. Розмір санкції прямо залежить від часу затримки такої сплати, а не від кількості допущених порушень протягом певного періоду часу.

Оскільки роботодавець утримав та перерахував суму податку з доходів фізичних осіб до бюджету в повному обсязі в день виплати заробітної плати, то немає підстав карати його за несвоєчасну сплату податку на доходи фізосіб за ст. 127 ПКУ.

Нагадаємо, за порушення платником строків сплати узгодженої суми грошового зобов'язання розмір штрафу становить:

  • 10% погашеної суми податкового боргу в разі затримки до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання;
  • 20% погашеної суми податкового боргу, якщо затримка тривала більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.

 Постанова Верховного Суду від 22.03.18 р. у справі № П/811/618/17

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати