Повертаємо орендодавцю відремонтований об’єкт оренди: які податкові наслідки

Фіскали роз’яснили: у разі повернення орендодавцю поліпшеного об’єкта оперативної оренди орендар має відкоригувати свій фінрезультат до оподаткування на різниці з п.п. 138.1—138.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Зокрема:

  • збільшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначену за бухгалтерськими правилами;
  • зменшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначену за податковими правилами.

Звісно, таке правило буде діяти для тих платників податку на прибуток, які застосовують різниці з р. ІІІ ПКУ (у яких річний бухдохід більше ніж 20 млн грн або які прийняли рішення коригувати фінрезультат добровільно).

Окрім того, контролери наголосили: якщо орендар — платник ПДВ зазнав витрат на поліпшення об’єкта оренди та такі витрати не компенсовано орендодавцем, то в разі повернення об’єкта оренди це поліпшення будуть уважати безоплатно наданою послугою. Тобто в зазначеному випадку доведеться нарахувати ПДВ за основною ставкою на підставі ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

 ІПК ГУ ДФС в Одеській області «Щодо податкових наслідків повернення орендодавцю поліпшених орендарем необоротних активів» від 08.11.17 р. № 2559/ІПК/15-32-12-01-14

91
Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати