Продаєте товари через ProZorro? Зміна системи оподаткування вам дорого коштуватиме
Рубрики
01.02.2017 | 15:05

Мінекономрозвитку пояснило, що зміна платником системи оподаткування не є підставою для внесення змін до договору про держзакупівлі. Дійти такого висновку чиновникам допомогла ДФСУ, відповідаючи на запит міністерства.

Нагадаємо, що істотні умови договору про закупівлю товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі (п. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.15 р. № 922-VIII). Виняток становить зміна ціни у зв'язку зі зміною ставок податків і зборів. Однак контролери вважають, що перехід платника зі спрощеної системи оподаткування на загальну не спричиняє зміну розмірів ставок податків.  

Зауважимо, що перехід на загальну систему оподаткування часто супроводжується реєстрацією суб’єкта закупівлі платником ПДВ. У результаті за операцією постачання згідно з договором публічних закупівель у платника податку виникає обов’язок нарахувати та сплатити ПДВ. Як саме його реалізувати, не зрозуміло, оскільки, судячи із роз’яснення податківців, це не є достатньою підставою для зміни умов договору про публічні закупівлі.

Детальніше про це — у коментарі редакції, який буде опубліковано в одному з найближчих номерів нашої газети.  

Лист Мінекономрозвитку України «Щодо зміни системи оподаткування» від 17.01.17 р. № 3302-06/1340-06.

Лист ДФСУ «Щодо зміни ціни у договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною системи оподаткування (перехід із спрощеної системи оподаткування на загальну)» від 28.12.16 р. № 22622/5/99-99-12-02-01-16.

Лист Мінекономрозвитку України «Щодо питання зміни ціни у договорі про закупівлю у зв’язку із зміною ставок податків і зборів» від 09.11.16 р. № 3302-06/35905-03.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати