Продали нерухомість за кордоном — де платити податки
Рубрики

ДФСУ роз'яснила: дохід, отриманий фізичною особою — резидентом України від продажу нерухомого майна, розташованого за межами України, уключається до її річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід та обкладається податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. Це тягне обов'язок фізособи подати річну декларацію про майновий стан і доходи відповідно до п. 179.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій декларації.

Фіскали зазначають, що п. 1 ст. 13 «Доходи від відчужування майна» Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків, яка ратифікована Верховною Радою України 06.10.95 р., не дає резиденту країни право вибору країни (Росія чи Україна), у якій він сплатить податок з таких доходів. Натомість ця норма дає право Росії оподаткувати отриманий на її території дохід.

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для цього він має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації (пп. 170.11.2 ПКУ).

Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від уповноваженого державного органу країни, де отримано дохід, довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ПКУ), зауважують фіскали.

ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором іноземного доходу, отриманого фізичною особою» від 06.02.18 р. № 498/Н/99-99-13-02-03-14/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати