Приміщення в багатоповерхівці: чи сплачує земподаток юрособа-єдинник
Рубрики
16.01.2018 | 12:33

ДФСУ надала індивідуальну податкову консультацію юрособі — платнику єдиного податку. Її контролери присвятили сплаті земельного податку за земділянку під нежитловим приміщенням у багатоквартирному будинку, яке єдинник надає в оренду в рамках своєї госпдіяльності. Специфіка цієї ситуації полягає у відсутності у власника нежитлового приміщення правовстановлюючих документів на землю.

Слід зазначити, фіскали утримались від прямої відповіді, чи зобов’язаний єдинник сплачувати земельний податок за земділянку під нерухомістю. Хоча платник податку у зверненні просив підтвердити поширення на його дію норми із пп. 4 п. 297.1 ПКУ щодо звільнення від сплати земельного податку платниками єдиного податку, які використовують таку ділянку в господарській діяльності.

Контролери лише зазначили, що юрособа — власник нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку зобов’язаний урегулювати з іншими учасниками такої спільної сумісної власності на земділянку порядок нарахування, сплати та подання податкової звітності із плати за землю. Сподіваємось, під час перевірки таких співвласників контролери визнають пріоритет їх домовленостей над нормами ПКУ в разі, якщо перші суперечитимуть останнім.

ІПК ДФСУ від 04.01.18 р. № 25/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати