Рада з МСФЗ уточнила поняття суттєвості
Рубрики
07.11.2018 | 15:58
2652 0 МСФЗ

Рада з МСФЗ випустила коригування до стандартів IAS 1 "Подання фінансової звітності" та IAS 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки". Вони змінюють ключове визначення суттєвості і полегшують компаніям судження щодо неї. Саме від суттєвість визначає, яку інформацію включати в фінансову звітність.

Рада з МСФЗ дійшла висновку, що багато укладачів звітності зазнають труднощів з колишнім визначенням, тому вирішила уточнене визначення забезпечити додатковим керівництвом, яке до сьогоднішнього дня можна було відшукати хіба що десь ще в стандартах МСФЗ, але не там, де воно виглядало б найлогічніше. Крім того, нове визначення суттєвості зробили більш послідовним і відповідним для всіх стандартів.

Колишнє визначення (в IAS 1) наголошувало, що пропуск або неправильне відображення суттєвих елементів впливає на економічні рішення користувачів на основі фінансової звітності. Новий варіант вважає інформацію суттєвою, якщо її пропуск, неправильне відображення або приховування її іншою інформацією в звітності може, відповідно до обґрунтованих очікувань, вплинути на рішення основних користувачів фінансової звітності загального призначення, які приймають їх на основі цієї звітності, що містить інформацію про конкретну організацію, що звітує. Довший, зате більш точне і специфічне визначення, що залишає менше простору для трактувань.

У такому варіанті стандарти застосовуватимуться на обов'язковій основі з 1 січня 2020 року, але це можна почати робити і раніше.

За матеріалами gaap.ru

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати