Самозайняті особи мають сплачувати єдиний внесок, навіть якщо призупинили діяльність
Рубрики
05.01.2018 | 08:18

ДФСУ роз'яснила: особа, котра провадить незалежну професійну діяльність та не отримує доходу (прибутку) у звітному році або окремому місяці звітного року від такої діяльності, зобов’язана визначити базу нарахування єдиного внеску, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, незважаючи на наявність трудових відносин із роботодавцем.

Фіскали стверджують: особи, що провадять незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси тощо), мають сплачувати єдиний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний, допоки не будуть зняті з обліку як платники єдиного внеску. Самозайняту особу можуть зняти з обліку на підставі поданої до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви № 8-ОПП та заяви про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7-ЄСВ, зазначає фіскальна служба.

Внесення запису про припинення незалежної професійної діяльності фізичною особою до Реєстру самозайнятих осіб не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження цієї діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань і застосування санкцій за їх невиконання.

ІПК ДФСУ «Щодо сплати єдиного внеску особою, яка провадить незалежну професійну діяльність» від 26.12.17 р. № 3136/Ш/99-99-13-02-01-14/ІПК

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати