Скорочення працівника — чи зобов’язаний роботодавець пропонувати іншу посаду
Рубрики

ВСУ дійшов висновку: якщо в роботодавця немає об’єктивної можливості запропонувати вакансію працівникові, якого скорочують, він може його звільнити (звісно, дотримуючись вимог законодавства, зокрема щодо попередження про звільнення не пізніше ніж за 2 місяці).

Нагадаємо: положеннями частини другої ст. 40 КЗпП України визначено, що звільнення з підстав, названих у п. 1 цієї статті (зміни в організації виробництва й праці, у тому числі скорочення чисельності або штату працівників), допускають, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.

У зазначеній справі було скорочено спеціаліста 1-ї категорії, який не мав ані середньої спеціальної освіти, ані вищої освіти. На момент його скорочення на підприємстві були вакантні посади, проте працівник не відповідав жодній із них за кваліфікаційними вимогами (освіта, досвід роботи, спеціальні знання та вміння). Отже, ВСУ наголосив, що в цьому випадку роботодавець не був зобов’язаний пропонувати такі посади працівнику, якого було скорочено.

 Постанова ВСУ від 9 серпня 2017р. у справі № 6-1264цс17.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати